KONST / Ramar / Ram 15343043
*
nr 1534 3043
Ram
Sent 1800-tal, Hopplist, inramat tryck, blomsterstilleben, ramens innermått: 59x43 cm, yttermått inklusive ram: 71x55 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 april 2023
kl 18:17:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/4 04:55:30
1
100 kr
12/4 20:33:21
2
200 kr
17/4 18:12:20
3
Vinnande bud
17/4 18:12:42
3
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben hopplist inramat tryck ram ramar sekelskifte sent 1800-tal stilleben
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:16
-
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:17
-
9386 Bordslampfot
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Ama..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:21
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:04
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:18
-
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:47
*
Ram
nr 1534 3043
Ram
Sent 1800-tal, Hopplist, inramat tryck, blomsterstilleben, ramens innermått: 59x43 cm, yttermått inklusive ram: 71x55 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 april 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/4 04:55:30 | 1 | 100 kr |
12/4 20:33:21 | 2 | 200 kr |
17/4 18:12:20 | 3 | Vinnande bud |
17/4 18:12:42 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben hopplist inramat tryck ram ramar sekelskifte sent 1800-tal stilleben
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:16 -
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:17 -
9386 Bordslampfot
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Ama..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:21
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:04 -
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:18 -
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:47